•   Niedziela, 19 maja 2024
Lifestyle

Naprawia urządzenia Apple w profesjonalnych serwisach

​Urządzenia elektroniczne przygotowywane przez Apple to od lat wiodąca na rynku pozycja jeśli chodzi o taki sprzęt. Firma specjalizuje się we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą funkcjonalność dostępnych sprzętów i potem chętnie wykorzystywane są także przez inne firmy. Mając to wszystko na uwadze warto jednocześnie pamiętać, że urządzenia tego producenta należą do najdroższych na rynku. Warto o nie dbać, a przy ewentualnych awariach oddawać sprzęt w ręce profesjonalnego serwisu.

Naprawa urządzeń Apple - sięgaj po oryginalne części

Jeśli uszkodzenia urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka nastąpi w ciągu dwóch lat od daty jego zakupu będzie można liczyć na dokonanie napraw w ramach serwisu gwarancyjnego. W takim przypadku należy wezwać serwis urządzeń Apple (więcej tutaj), funkcjonujący w formule d2d i kurier przyjedzie po uszkodzone urządzenie, przekaże je do serwisu i przywiezie po wykonanej naprawie. W przypadku napraw gwarancyjnych dokonywane są one bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z dokonywaną naprawą. Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy naprawa ma być dokonana już po okresie 2 lat od zakupu urządzenia, gdy gwarancja na sprzęt przestała obowiązywać.

Naprawy pogwarancyjne - gdzie oddać swoje urządzenie

Również w przypadku napraw, które wykonywane będą po okresie gwarancji warto wybrać serwis, który posiada autoryzację firmy Apple. Niezależnie czy wybieramy serwis z siedzibą w Krakowie (oferta dostępna tutaj) czy serwis w Katowicach (więcej informacji) można liczyć na to, że te serwisy, które posiadają autoryzację producenta bez problemu poradzą sobie z wykonaniem naprawy. Serwisy Apple, które pracują pod egidą tej marki wykonują naprawy na oryginalnych częściach producenta, dzięki czemu klienci mają pewność, że sprzęt po dokonanej naprawie będzie pracował bez zarzutu. Do tego dochodzi również dostęp do sprzętu, który pozwala na dokonanie napraw. Współczesne telefony są klejone, samodzielne ich otwarcie bez profesjonalnego sprzętu nie będzie możliwe. Serwis Apple będzie mógł wykonać naprawy z użyciem właściwego sprzętu.

Nie naprawiaj telefonu na własną rękę

Należy wyraźnie wskazać, że nie powinno się podejmować prób naprawy telefonu na własną rękę. Bez odpowiedniego doświadczenia, właściwego sprzętu naprawa może przynieść więcej problemów niż pożytku. Źle wykonane czynności serwisowe mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń telefonu, których usunięcie w serwisie może generować wysokie koszty. Dlatego bez doświadczenia, wiedzy i sprzętu nie powinno się podejmować samodzielnych napraw.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾