Ogrody zimowe oparte o konstrukcje z profili aluminiowych
Ogród zimowy jest ogromnym marzeniem wielu osób- zarówno tych, którzy uwielbiają uprawiać rośliny i chcieliby mieć do tego celu odpowiednią przestrzeń, jak i tych, którzy lubią nowoczesne formy architektoniczne, które można stworzyć przy własnym domu. Wysoka estetyka ogrodów zimowych sprawia, że budynek od razu prezentuje się bardziej atrakcyjnie, a sam ogród to dodatkowa, jasna i przestronna przestrzeń do wypoczynku i spędzania czasu wolnego. Obecnie, najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykonywanie ogrodu zimowego opartego o trwałą konstrukcję z profili aluminiowych. Producent profili aluminiowych oferuje specjalne systemy przygotowane właśnie z myślą o tworzeniu takich ogrodów zimowych.
Przemyślana konstrukcja na lata
Podstawowym elementem konstrukcyjnym w przypadku budowy ogrodu zimowego są specjalne krokwie wykonywane z aluminium, które posiadają odpowiednią głębokość (105 lub 125 mm). Krokwie można także dodatkowo wzmacniać kształtownikami. W zależności od oferty konkretnego projektu ogrodu same krokwie, a także listwy, które są bezpośrednio widoczne z zewnątrz, mogą mieć zarówno zaokrągloną formę, jak i mocniej zarysowane kształty. Oczywiście, każdy budynek tego typu musi posiadać przemyślany system rynnowy, które to rynny również mogą różnić się kształtem i stylistyką. Sam dach takiej szklarni może mieć różny kąt nachylenia- wiele zależy więc od projektu. Co zazwyczaj najbardziej interesuje inwestorów to szczelność konstrukcji, a także odpowiednia ich izolacyjność, którą można określić poprzez współczynnik przenikania ciepła. Więcej szczegółów związanych z aluminiowymi konstrukcjami dedykowanymi do ogrodów zimowych można znaleźć bezpośrednio na stronie ich producenta - https://www.aliplast.pl/.
Jakie może być wypełnienie takiej konstrukcji?
Dostępne są tak naprawdę dwie opcje. Konstrukcja z profili aluminiowych daje możliwość zastosowania wypełnienia z poliwęglanu komorowego, jak i ze szkła zespolonego. W przypadku szkła można określić jego grubość, a co za tym idzie operować współczynnikiem przenikania ciepła samych szyb. Najcieńszym rozwiązaniem będzie szkło pojedyncze. Znacznie częściej stosuje się jednak szyby zespolone- jedno bądź też dwukomorowe. Profile można wybrać w dowolnej kolorystyce, a także można wybrać wersję drewnopodobną.
Artykuł partnera
Komentarze (0)
Zostaw komentarz ⇾