•   Piątek, 21 czerwca 2024
Lifestyle

​Potrzebny specjalista? Zleć usługę w aplikacji Fixly

Poszukiwania sprawdzonego specjalisty w branży usług często wymagają czasu. Pierwszym odruchem jest skorzystanie z rekomendacji znajomych, jednak nie zawsze mają kogo polecić. Na szczęście specjalistę można szybko znaleźć przy pomocy telefonu, korzystając z aplikacji mobilnej Fixly. Jak to działa?

W poszukiwaniu specjalisty

Z badań przeprowadzonych przez serwis Fixly wynika, że ponad 1/3 osób szuka sprawdzonego specjalisty. Nic dziwnego więc, że w większość z nas w pierwszym odruchu zwraca się o pomoc do ludzi, którym ufa - członków rodziny czy znajomych. Musimy jednak liczyć się z tym, że nie zawsze mają kogo polecić. Alternatywą jest przeglądanie ogłoszeń w gazetach lokalnych, forach internetowych lub mediach społecznościowych. To niestety wymaga czasu. Trzeba znaleźć kontakty, zadzwonić, sprawdzić terminy, a nawet dowiedzieć się, czy dany specjalista może zająć się naszym zleceniem.

Aplikacja mobilna Fixly

Fixly to aplikacja, która pomaga znaleźć sprawdzonego specjalistę. Oferuje ponad 400 różnych usług, podzielonych na 19 kategorii głównych. Fixly wyróżnia się sposobem działania na tle innych tego typu serwisów internetowych. To zlecający informuje, jaką usługę ma do wykonania, a specjaliści sami zgłaszają się do jej realizacji. Dzięki temu nie trzeba szukać. Zlecający otrzymuje oferty od zainteresowanych wykonawców, co pozwala znacznie zaoszczędzić czas na i skontaktować się tylko z tymi specjalistami, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia zlecenia. Wszystko to za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Weryfikacja wykonawcy na Fixly

Na Fixly można znaleźć specjalistów od różnych usług, m.in. ekipy remontowe, projektantów, notariuszy, firmy przeprowadzkowe, fotografów czy wypożyczalnie samochodów. Każdy z nich posiada swój profil, na którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które pomagają wybrać wykonawcę, takie jak: doświadczenie, staż na Fixly, galeria zdjęć czy szczegółowy zakres świadczonych usług. Najważniejszym elementem są jednak rekomendacje od wcześniejszych klientów, którzy korzystali już z usług danego wykonawcy. Dzięki nim dowiemy się, czy dany specjalista jest polecany przez innych użytkowników. Niektórzy wykonawcy udostępniają również dane rejestrowe firmy - nazwę, adres czy numer identyfikacji podatkowej (NIP). Są one sprawdzone przez Fixly, a taki wykonawca posiada na profilu informację o tym, że jego firma została zweryfikowana w GUS.

Jak dodać zapytanie o usługę?

Dodanie zapytania na Fixly trwa dosłownie kilka minut. Możemy więc zlecić usługę, kiedy akurat mamy wolną chwilę. Sama aplikacja jest bardzo intuicyjna. Wybieramy usługę, wskazujemy lokalizację oraz odpowiadamy na kilka pytań, które pomogą doprecyzować zakres prac. Następnie zapytanie wysyłane jest do wykonawców. Aplikacja poinformuje o ofertach od zainteresowanych specjalistów. W każdej chwili możemy przejrzeć otrzymane wizytówki, sprawdzić profile, skontaktować się z wykonawcą na czacie (bądź pod numerem telefonu) czy porównać dostępne opinie. Na koniec nie pozostaje nic innego, jak wybrać wykonawcę i samemu ocenić go po zrealizowaniu usługi.

Korzystanie z aplikacji Fixly jest darmowe. Można ją pobrać na urządzenia mobilne ze sklepu Google Play oraz AppStore.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾