•   Sobota, 13 lipca 2024
Lifestyle

Usterka iPhone'a. Jak naprawić uszkodzony telefon Apple?

Problemy z normalnym funkcjonowaniem iPhone'ów są nieuniknione. Telefony podlegają uszkodzeniom mechanicznym oraz wynikają ze standardowego używania urządzenia. Jakie usterki pojawiają się najczęściej? Co zrobić, jeśli iPhone ulegnie awarii i czy warto podejmować się naprawy na własną rękę?

Pęknięta szybka w iPhone - co dalej?

Niekontrolowany upadek telefonu jest jedną z głównych przyczyn usterek w iPhone. Zwykle efektem zdarzenia jest stłuczony ekran, często dochodzi także do uszkodzenia przedniej kamerki, czy kłopotów z wyświetlaczem. W takiej sytuacji konieczne będzie oddanie telefonu do serwisu i naprawa zaobserwowanych usterek. Sama wymiana szybki trwa zwykle od kilkudziesięciu minut do dwóch godzin, w zależności od modelu iPhone i dostępności części. Naprawa trwa dłużej, jeśli uszkodzenia mają większą skalę - na przykład, gdy konieczna jest wymiana panelu dotykowego lub montaż nowej kamerki.

Z wymianą pękniętej szybki w iPhone nie warto zwlekać. Odpadające kawałki szkła mogą uszkodzić dłonie, a pozornie niewielka usterka może przyczynić się do poważniejszej awarii telefonu. Z tego samego powodu nie warto podejmować się wymiany szybki na własną rękę. Delikatne komponenty iPhone'a oraz jego specyficzna konstrukcja utrudniają naprawę telefonu bez użycia specjalistycznych narzędzi. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu. Więcej o wymianie szybki na stronie https://flixapple.com/wymiana-szybki-w-iphone/.

Słaba kondycja baterii w telefonie Apple

Typowym problemem posiadaczy iPhone'ów jest także słaba kondycja baterii. Po dłuższym czasie użytkowania telefon wymaga częstszego ładowania, a przy niewielkiej mocy baterii sam się wyłącza. Bieżące monitorowanie kondycji baterii umożliwia opcja "Ustawienia > Bateria > Kondycja baterii". Maksymalna pojemność poniżej 80% powinna być sygnałem, że potrzebna będzie wymiana baterii w serwisie. Czy często dochodzi do tego typu problemów? Wiele zależy od sposobu użytkowania telefonu. Urządzenie wykorzystywane jako narzędzie pracy, nawigacja drogowa, bądź do wielogodzinnego przeglądania Internetu może po czasie wymagać wizyty w serwisie. Więcej na temat wymiany baterii na https://flixapple.com/wymiana-baterii-w-iphone/.

Gdzie oddać telefon? Warto wybrać miejsca specjalizujące się w naprawie iPhone'ów. Ma to zwykle wpływ na krótszy czas naprawy, czy wyższą jakość wykonanej usługi. Serwisy skoncentrowane na regeneracji telefonów Apple zwykle świadczą także szerszy zakres usług, od standardowych miejsc naprawy. Przykładowo wybierając Serwis Apple Kraków można liczyć nie tylko na wymianę pękniętej szybki, czy zużytej baterii. Naprawa może obejmować także regeneracje gniazda ładowarki, rozwiązanie kłopotów z dźwiękiem, bądź problemu z działaniem panelu dotykowego.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾