•   Sobota, 13 lipca 2024
Lifestyle

Zaawansowane czyszczenie wersalki metodą ekstrakcyjną

Samodzielne pranie wersalki to czynność, która przez większość społeczeństwa jest bardzo nielubiana. Zajmuje ona sporo czasu, jest bardzo męcząca oraz nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Domowych sposobów na czyszczenie tapicerki jest bardzo dużo. Najczęściej korzysta się z ogólnodostępnych środków czystości.

Niektórzy stosują metody, które były praktykowane przez nasze babcie. Najpopularniejszą z takich metod jest wykorzystanie szarego mydła. W połączaniu z ciepłą wodą oraz suchą ścierką pozwala na skuteczne odświeżenie materiału. Niestety, ten sposób oraz większość domowych metod prania mebli tapicerowanych nie pozwala na usunięcie najgłębiej ukrywających się zanieczyszczeń.

Żeby utrzymać wysoką czystość, konieczne jest skorzystanie z fachowej usługi. Firmy sprzątające oferują pranie wersalki metodą ekstrakcyjną. Usługa realizowana jest pod wskazanym przez klienta adresem. Dzięki temu nie trzeba przejmować się trudnościami, które wynikałyby z problematycznego przewozu mebli wielkogabarytowych. Tu zamówisz pranie wersalki na Sadybie.

Zamów przez telefon mobilne pranie wersalki

Metoda ekstrakcyjna jest bardzo wydajna. Pozwala ona na usunięcie głęboko ukrytego brudu, który znajduje się pomiędzy włóknami tkaniny. Tego typu zanieczyszczenia stanowią idealne warunki do rozwoju dla drobnoustrojów. W konsekwencji jesteśmy narażeni na funkcjonowanie w towarzystwie mikroorganizmów.

Wpływają one w znacznym stopniu na nasze samopoczucie. W niektórych przypadkach mogą powodować przewlekłe zmęczenie oraz bóle głowy. Szczególnie narażeni na negatywne konsekwencje obcowania z drobnoustrojami są alergicy, którzy często muszą regularnie zwalczać roztocza występujące w ich otoczeniu.

Kolejnym negatywnym aspektem drobnoustrojów jest nieprzyjemny zapach, który mogą one wydzielać. Tapicerka meblowa zdominowana przez różnego rodzaju organizmy może pachnieć w bardzo charakterystyczny, nieprzyjemny sposób. Usunięcie tego zapachu w tradycyjny sposób jest trudne. Najlepszą opcją jest zamówienie fachowego czyszczenia mebli tapicerowanych.

Usługa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Przez biura codziennie potrafi przewinąć się bardzo wiele osób. Poczynając od pracowników, przez klientów, a czasem nawet przypadkowe osoby, które zbłądziły. Oznacza to, że meble wypoczynkowe narażone są na bardzo intensywne eksploatowanie.

Wersalki, narożniki oraz kanapy mogą stanowić wizytówkę Twojej firmy. Klienci podświadomie oceniają Cię przez pryzmat tego, co zobaczą w Twoim biurze. Czyste meble budują wizerunek profesjonalizmu, zwiększają zaufanie oraz pomagają budować trwałe relacje. Jeżeli Twoje biuro jest otwarte w godzinach porannych, możesz zamówić fachową usługę na późniejszy okres dnia. Dzięki temu pranie nie będzie kolidowało z godzinami otwarcia biura.

Profesjonalna firma wykona czyszczenie wersalki w domu

Metody, które pracownik wykorzystuje podczas zaawansowanego prania tapicerki meblowej, są zawsze dobrane bezpośrednio pod konkretny materiał. Ma to na celu zwiększenie skuteczności procesu oraz zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami, które mogłyby mieć miejsce w przypadku niewłaściwego doboru detergentów.

Z tego powodu fachowe czyszczenie wersalki jest usługą, która może być wykonywana wyłącznie prze odpowiednio przeszkolonych pracowników. Muszą to być ludzie, dysponujący wiedzą oraz najlepiej doświadczeniem, które pozwoli im poprawnie określić rodzaj tkaniny. Jest to pierwszy i najważniejszy krok całego procesu. Zaraz po nim przechodzi się do następnych faz:

  1. Odkurzanie – cała powierzchnia tkaniny musi zostać dokładnie odkurzona. Działanie to ma na celu pozbycie się wszystkich suchych zanieczyszczeń, takich jak piasek oraz okruchy. Tego typu nieczystości przyśpieszają proces przecierania się materiału, co jest bardzo niepożądane. Pamiętajmy o tym, ponieważ możemy przedłużyć żywotność naszych tkanin dzięki tej prostej czynności. Oczywiście odkurzacze wykorzystywane przez profesjonalistów dysponują znacznie większą mocą ssącą niż większość naszych domowych urządzeń.
  2. Odplamianie – na większości tkanin występują uporczywe plamy. Powstały one poprzez rozlanie napoju lub upuszczenie posiłku. Zazwyczaj próby usunięcia ich domowymi sposobami kończą się niepowodzeniem. Fachowe odplamianie polega na wykorzystaniu środków o bardzo intensywnym działaniu, które nanosi się miejscowo. Ich celem jest wybawienie nawet tych zaschniętych zanieczyszczeń.
  3. Pranie – proces rozpoczyna się rozprowadzeniem po całej powierzchni tapicerki detergentu, który wnika głęboko w strukturę materiału. Wybawia on trudno dostępny brud, który w normalnych warunkach ciężko jest usunąć. Następnie całość, czyli wilgoć oraz zanieczyszczenia zostają zassane przy pomocy specjalnych urządzeń.

W ten sposób przeprowadzane jest pranie wersalki metodą ekstrakcyjną. Po czyszczeniu materiał jest lekko wilgotny. Czas schnięcia zależy od rodzaju materiału oraz warunków atmosferycznych. Proces należy regularnie powtarzać dla podtrzymania efektów. Optymalna częstotliwość to jedne lub dwa razy w ciągu roku.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾