•   Sobota, 13 lipca 2024
Nowe technologie

Czym różnią się między sobą niszczarki dokumentów?

Przygotowując się do zakupu niszczarki szybko możemy dostrzec, że są one dostępne w różnych cenach i rozmiarach. Kolejne z nich można różnicować z uwagi na posiadane przez nie funkcje, a nawet – sposób cięcia dokumentów. Inne nadają się do użytku domowego, inne zaś znajdą zastosowanie w firmie. Jak jednak wybrać tą, która nas zainteresuje?

Co zniszczy niszczarka?

Kryteriów podziału niszczarek dokumentów jest wiele, jedno z najważniejszych dotyczy zaś tego, co jest w stanie zniszczyć tego rodzaju urządzenie. Najprostsze z dostępnych w sprzedaży modeli radzą sobie znakomicie przede wszystkim z papierem, idealną opcją jest przy tym papier w formacie A4 lub mniejszym. Nieco rzadziej mamy do czynienia z urządzeniami, które są w sanie pociąć dokumenty w formacie A3.

Dokumenty nie są już jednak przygotowywane jedynie w wersji papierowej. Znajdują się także na innych nośnikach danych, nic więc dziwnego, że w sprzedaży coraz częściej pojawiają się tak zwane niszczarki wielofunkcyjne. I one świetnie radzą sobie z cięciem papieru, potrafią jednak uporać się również z płytami CD i DVD, kartami kredytowymi, a także ze spinaczami biurowymi i zszywkami. Co ważne, najprostsze modele wielofunkcyjne nie są wcale drogie, można więc myśleć o ich zakupie nawet wtedy, gdy poszukuje się przede wszystkim niszczarki do użytku domowego.

Tanie i profesjonalne niszczarki – poznaj różnice

Jak to możliwe, że na rynku mamy do czynienia zarówno z niszczarkami, których ceny oscylują w granicach stu złotych, jak i z tymi, za które trzeba zapłacić nawet kilkanaście tysięcy? Różnice dotyczą przede wszystkim funkcji, jakie charakteryzują kolejne urządzenia. Najtańsze z nich zwykle pozwalają nam na pozbycie się maksymalnie kilku kartek papieru w tym samym momencie. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że można je wykorzystywać jedynie do tych dokumentów, które posiadają pierwszy stopień tajności zgodnie z normą DIN. Najtańsze z niszczarek zwykle wymagają też przerw w ich wykorzystywaniu, najpóźniej po kilkunastu minutach intensywnej pracy przegrzewają się bowiem. Trudno spodziewać się też, że poradzą sobie ze zszywkami lub spinaczami, przed ich uruchomieniem warto więc odpowiednio „oczyścić” dokumenty przeznaczone do zniszczenia.

Niszczarka Rexel to urządzenie znacznie bardziej zaawansowane. Producent stara się, aby na rynku pojawiło się przynajmniej kilka różnorodnych modeli sprawdzających się zarówno w domu, jak i w biurze. Już kontakt z niszczarką przeznaczoną do małego biura wskazuje jednak, jak wiele różnic występuje pomiędzy nią i najtańszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. 

Niszczarka Rexel w biurowym wydaniu pozwala na automatyczne niszczenie nawet 300 kartek w trakcie jednego załadowania, gwarantuje też poziom bezpieczeństwa P-4, co oznacza, że jednak kartka jest cięta na 400 kawałków. Oryginalnym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest też możliwość zamknięcia komory urządzenia na szyfrowany zamek. Dzięki temu także po zniszczeniu dokumentów nieupoważnione osoby nie mają dostępu do ich pozostałości. Imponuje także wielkość samego pojemnika na ścinki. 40 litrów to na tyle dużo, aby znalazło się w nim miejsce dla 450 pociętych kartek w formacie A4. Warto przypomnieć, że Rexel poleca także specjalne niszczarki przeznaczone dla kadry zarządzającej oraz modele, z których jednocześnie może korzystać kilka osób. Na stronie producenta każdy kupujący może zresztą znaleźć specjalny przewodnik po niszczarkach – znakomity wówczas, gdy znalezienie odpowiedniego modelu nastręcza trudności.

Zobacz niszczarki Rexel w ofercie sklepu Alibiuro.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾