•   Piątek, 21 czerwca 2024
Nowe technologie

Jak znaleźć tani telefon z dobrym aparatem?

Jeszcze kilkanaście lat temu wybierając telefon komórkowy nie myśleliśmy nawet o aparacie fotograficznym jako o jego integralnej części. Dziś jednak nie możemy nie zgodzić się z tym, że jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu. Co warte podkreślenia, wcale nie dzieje się tak bez przyczyny. Telefony komórkowe, z jakimi mamy do czynienia, bardzo często mają nam do zaoferowania naprawdę dobre aparaty. Nic więc dziwnego, że nie ma przesady w twierdzeniu, że są nam w stanie zastąpić niejedną lustrzankę.

Jak znaleźć idealny telefon z aparatem przednim?

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem telefonu wyposażonego w atrakcyjny aparat przedni, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiej jakości obiektywem oraz sensorem mamy do czynienia. Im większy jest rozmiar optyki, tym automatycznie więcej światła pada na sensor, a co za tym idzie – dobra soczewka to wyższa jakość zarówno zdjęć jak i filmów. Jeśli mamy do czynienia z obiektywem – pomocna okazuje się zasada mówiąca o tym, że z im niższą cyfrą mamy do czynienia, tym lepiej. Potrzeby każdego miłośnika dobrych zdjęć są nieco inne, duże znaczenie podczas poszukiwania optymalnego rozwiązania może mieć więc również stabilizacja obrazu oraz autofocus. Wiele telefonów komórkowych ma nam również do zaoferowania nowoczesne aplikacje nakładające na twarz różnego rodzaju filtry, maski oraz elementy animowane.

Jeśli zależy nam na telefonie, który nie tylko będzie miał dobry aparat, ale również nie będzie od nas wymagać dużych nakładów finansowych, z pewnością powinien spodobać się nam Meizu M8C. W tym przypadku aparat przedni gwarantuje nam 8 Mpix, a aplikacja foto to szczególnie dużo funkcji pozwalających nam na uzyskiwanie doskonałych, niekonwencjonalnych ujęć. Tu warto wspomnieć choćby o funkcji wyszczuplania, zmiany rozmiaru oczu, a nawet zmiany karnacji. Aparat został wyposażony także we wskaźnik pochylenia nieoceniony, jeśli zależy nam na robieniu prostych zdjęć. Innym tanim telefonem, którym warto jest się zainteresować, jest z pewnością Xiaomi Redme 6A. Jest to smartfon, którego aparat przedni posiada 5 Mpix a do tego jest wyposażony w przysłonę f/2,2 i technologię Beautify. Ta ostatnia ma szczególnie wielu zwolenników automatycznie poprawiając wygląd, rozjaśniając oczy i wygładzając skórę modelki lub modela. Urządzenie jest też wyposażone w kilka trybów ułatwiających wykonywanie pięknych zdjęć, w tym tryb krajobraz, tryb nocny oraz panorama.

Dobry aparat i system Android

Propozycją, którą warto się zainteresować jest też Huawei P9 Lite Mini, a więc smartfon interesujący choćby dlatego, że aparat przedni ma 5 Mpix, podczas gdy tylni posiada aż 13 Mpix. Można z jego wykorzystaniem wykonywać zdjęcia, których rozdzielczość wynosi 4160 na 3120 pikseli. Jakby tego było mało, problemem nie jest wcale kręcenie filmów w jakości Full HD. Urządzenie to ma jeszcze jeden atut, którego z pewnością nie można nie docenić. Jest atrakcyjne cenowo, a jednocześnie odznacza się naprawdę dobrą baterią, co przydaje się zwłaszcza podczas sesji w plenerze.

https://tani-smartfon.pl/opinie-i-recenzje/recenzja-aparatu-oppo-find-x2-pro-mistrz-wszystkich-strzelanek/uxte_yajf

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾