•   Piątek, 21 czerwca 2024
Nowe technologie

Kto dzwonił? Jak dowiedzieć się, kto naprawdę do ciebie dzwonił?

Czy wiesz, jak zidentyfikować zablokowane, prywatne lub nieznane numery telefonów?

Kto dzwonił? To Twoja pierwsza myśl, czy kiedykolwiek otrzymałeś telefon z zablokowanego, prywatnego lub nieznanego numeru telefonu.

Przesłuchiwanie rozmowy jest konwencjonalną metodą unikania niebezpieczeństw związanych z zablokowanymi lub nieznanymi rozmowami telefonicznymi, ale wciąż zastanawiasz się, "Kto do mnie dzwonił? Jak zdobyli mój numer telefonu?"

Kto dzwonił do ciebie z nieznanego, zablokowanego lub żadnego numeru identyfikacyjnego rozmówcy?
Nie brakuje osób wykonujących połączenia z nieznanych numerów lub z zablokowanym numerem identyfikacyjnym osoby dzwoniącej. Dzwoniący mogą pochodzić od oszustów telefonicznych, byłych chłopaków i dziewcząt, konkurentów biznesowych lub legalnych firm próbujących się z Tobą skontaktować. Inni mogą nawet używać zablokowanych połączeń, aby zwrócić Twoją uwagę, dostać się pod Twoją skórę, a w najgorszym przypadku - ukraść Twoje pieniądze lub tożsamość!  

Oto krótka lista osób, które mogły dzwonić z zablokowanego lub nieznanego telefonu, który właśnie otrzymałeś:

 • Oszust próbujący ukraść twoje pieniądze lub tożsamość przez telefon.
 • Były partner (dziewczyna, chłopak, mąż lub żona), który nadal chce rozmawiać o zerwaniu.
 • Były wspólnik biznesowy, który może być niezadowolony z umowy, którą kiedyś zawarłeś.
 • Żartowniś, który przerywa ci dzień fałszywymi rozmowami, mającymi na celu wyrwanie cię z równowagi.
 • Niezależnie od rodzaju niechcianego połączenia, które otrzymałeś, istnieje jedna podstawowa cecha. Niechciane rozmowy telefoniczne są naruszeniem Twojej prywatności, przerwą w pracowitym dniu i zagrożeniem dla Twojego poczucia bezpieczeństwa.

Dlaczego ważne jest, aby dowiedzieć się, kto dzwonił?

Nieznane lub fałszywe rozmowy są niebezpieczne dla wszystkich. Istnieją dwa podstawowe powody, dla których ustalenie, kto dzwonił, jest konieczne.

Nieznane połączenia niszczą Twoje relacje i zaufanie do Twojego smartfona. Jesteśmy skonfliktowani, gdy na naszym identyfikatorze rozmówcy pojawiają się nieznane numery telefonów. Kto dzwoni? Mam odebrać? Co jeśli to połączenie jest pilne? Co, jeśli jest to telemarketer?  
Molestowanie telefoniczne to poważna sprawa. Wiele razy nieznane lub zablokowane rozmowy telefoniczne są zaprojektowane tak, aby były szkodliwe. Jeśli nie dowiesz się, kto dzwonił, nie możesz powstrzymać rozmówcy przed utrudnianiem Ci rozmowy, a Twój problem z niechcianymi połączeniami będzie się utrzymywał.
Niewiele potrzeba, aby zablokowane lub nieznane rozmowy telefoniczne zostały uznane za molestowanie telefoniczne, a wiele razy za nielegalne. Nękanie telefoniczne ma miejsce wtedy, gdy ktoś zamierza Cię drażnić, grozić lub oszukiwać:

 • Sprawia, że telefon ciągle dzwoni
 • Wygłaszanie nieprzyzwoitych uwag, sugestii lub żądań
 • Odmowa identyfikacji przez telefon
 • Wykonywanie powtarzających się rozmów telefonicznych, zwłaszcza po tym, jak zażądałeś, aby nie kontaktować się z Tobą ponownie
 • Próba kradzieży danych finansowych lub osobowych przez telefon
 • Udając kogoś, kim nie jest dzwoniący

Wykonanie rozmowy telefonicznej i użycie ciężkiego oddechu lub ciszy z zamiarem zastraszenia
Identyfikacja, kto dzwonił do Ciebie z zablokowanego lub nieznanego numeru telefonu, nie jest łatwym zadaniem. To może być frustrujące w okolicznościach napastowania telefonicznego, ponieważ niewiele jest rozwiązań, które kładą kres niepożądanym rozmowom telefonicznym. 

Pozostaje jeszcze pytanie: jak dowiedzieć się, kto dzwonił do ciebie z nieznanego lub nierozpoznanego numeru?

Jak można ujawnić rozmówcę, który stoi za niechcianym lub zablokowanym połączeniem?
Chociaż odwrotne wyszukiwanie telefonu jest konwencjonalnym podejściem do identyfikacji osoby stojącej za numerem telefonu, którego nie rozpoznajesz, usługi te nie mogą określić, kto dzwonił z Zablokowanych, Prywatnych i Bez identyfikatora rozmówcy. Dzieje się tak dlatego, że numer telefonu osoby dzwoniącej jest niedostępny, a dzwoniąca osoba z zablokowanym identyfikatorem rozmówcy. 

Ponieważ numer telefonu osoby dzwoniącej jest ukryty, nie ma możliwości zabezpieczenia się przed odebraniem połączenia bez pobrania aplikacji innej firmy, takiej jak TrapCall. Usługa ta pozwoli Ci szybko zdemaskować numer telefonu osoby, która wykonała połączenie(a) i wyposażyć Cię w informacje pozwalające zrozumieć, kto dzwonił i pociągnąć rozmówcę do odpowiedzialności za swoje działania.

Wykonaj poniższe proste kroki, aby dowiedzieć się, kto dzwonił do Ciebie z prywatnego, zablokowanego lub nie dzwoniącego numeru ID:

 • Pobierz aplikację TrapCall na swojego Androida lub iPhone'a.
 • Zarejestruj się i aktywuj usługę
 • Gdy otrzymasz podejrzane połączenie przychodzące, odrzuć odebrane połączenie
 • TrapCall zadziała swoją magią i zdemaskuje anonimowe połączenie!

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾