•   Piątek, 21 czerwca 2024
Nowe technologie

Lubelska wytwórnia o windach wie wszystko

Czy wiesz z jaką szybkością mogą poruszać się windy hydrauliczne, jaki mają udźwig i czy można je zamontować w zabytkowych budynkach z ograniczeniami architektonicznymi? Jeżeli nie, to zaraz na niektóre z tych pytań odpowiemy.

Na jaką wysokość i z jaką szybkością?

Jedna winda hydrauliczna może różnić się od drugiej na przykład przeznaczeniem, udźwigiem, prędkością i dopuszczalną wysokością podnoszenia sięgająca do 25 metrów. Najszybsze na taką wysokość dotrą z prędkością 0,63 metra na sekundę. Tego typu dźwig hydrauliczny może zostać obciążony wagą od 320 do 1600 kilogramów. Takie modele montuje się zwykle w obiektach mieszkaniowych, biurowcach, budynkach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i szpitalach. Między innymi dlatego, że ich konstrukcje przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach i szpitalnych łóżek. Są też produkowane dźwigi hydrauliczne wykorzystywane do przewozu ładunków, które mogą tam trafiać przy użyciu wózka typu „paleciak” lub wózka widłowego. Windy hydrauliczne mogą być również produkowane na indywidualne zamówienia. Gdy na przykład jakiś obiekt z powodu ograniczeń architektonicznych nie nadaje się do zamontowania dźwigu hydraulicznego o standardowych wymiarach. Wówczas w grę wchodzą urządzenia o zaniżonym podszybiu lub nadszybiu.

W nowym i remontowanym budynku

To bardzo ważne, ponieważ dzisiejsze wymogi budowlane praktycznie wymuszają, aby każdy nowy budynek mieszkalny, biurowy, użyteczności publicznej czy też przemysłowy, nawet, gdy ma tylko dwie lub trzy kondygnacje, miał windy hydrauliczne. Zamontowanie ich warto także rozważyć, gdy przystępuje się do generalnego remontu jakieś nieruchomości. Zawsze jednak należy znaleźć najpierw profesjonalnego dostawcę takich urządzeń. Jego wiedzą i doświadczenie pozwolą na wybranie optymalnych rozwiązań. Do takich firm należy na pewno Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych.

Doświadczenie i certyfikat

Wszystko, co dotyczy produkowanych przez nią wind hydraulicznych znajduje się na stronie http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-hydrauliczne, a LWDO jest warta zaufania ponieważ istnieje na rynku od kilkudziesięciu lat i ma certyfikat najwyższej jakości ISO 9001. Bierze również odpowiedzialność za montaż swoich urządzeń.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾