•   Piątek, 21 czerwca 2024
Sprzęt fotograficzny

Lampa pierścieniowa - co warto o niej wiedzieć

Lampa pierścieniowa LED może być bardzo przydatnym narzędziem dla fotografów, vlogerów i makijażystów. Eliminuje ona cienie, które mogą być problemem w tych zawodach. Ważne jest, aby pamiętać, że owalna lampa (lub pierścień) emituje dużo światła, naśladując i zastępując w pewien sposób naturalne oświetlenie.

Jaką temperaturę światła wybrać?

Lampy pierścieniowe mogą emitować różne kolory. Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzesz. Można również regulować temperaturę barwową lamp. Jest to najlepsza opcja, ponieważ pozwala na dopasowanie koloru światła do obiektu i innego oświetlenia w pomieszczeniu. Temperatura barwowa wyrażana jest w Kelwinach (K). Im niższa wartość, zobaczysz więcej żółtego (lub ciepłego) światła. Wraz ze wzrostem liczby kelwinów, oświetlenie staje się bielsze (zimne). Naturalne światło ma barwę około 4000 K.

Lampa pierścieniowa - poziom światła

Możesz wybrać kolor, a także intensywność emitowanego światła. Jednostką jasności są lumeny (lm). Lampa emituje więcej światła, jeśli ma więcej lumenów (lm). W naszym sklepie internetowym znajdziesz trzy poziomy jasności.

  • Od 1000,1 do 2000 lumenów
  • Od 2000.1 do 2500 lumenów
  • Powyżej 2500.1 lumenów.

Możesz zdecydować, ile światła jest potrzebne do Twojej pracy.

Lampa pierścieniowa – którą wybrać? Dowiedz się więcej na https://smart-foto.pl/lampa-pierscieniowa-ktora-wybrac_lcxl.a

selfie

Rodzaje mocy lampy pierścieniowej

Istnieje wiele sposobów na zasilanie lampy pierścieniowej. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zasilanie sieciowe. Aby cieszyć się działaniem lampy, wystarczy podłączyć ją do gniazdka elektrycznego. Podobne zasady obowiązują w przypadku urządzeń zasilanych przez USB. Ten rodzaj zasilania doskonale sprawdza się w przypadku lamp, które znajdują się w pobliżu komputerów. Istnieją modele bezprzewodowe, które do zasilania mogą wykorzystywać baterie lub akumulator.

Dodatkowe przydatne funkcje

Lampa pierścieniowa LED może posiadać praktyczne funkcje, które ułatwiają jej użytkowanie. Jedną z takich funkcji jest sterowanie bezprzewodowe. Dzięki temu można sterować lampą zdalnie z komputera, bez konieczności podchodzenia do niej. Do niektórych urządzeń zasilanych bateriami można dodać wskaźnik naładowania baterii. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas używania lampy, będziesz wiedział, kiedy należy ją naładować.

Jaki jest koszt lampy pierścieniowej?

Lampę typu "ring" można kupić już za 150 zł. Będzie ona wystarczająca do zastosowań hobbystycznych. Warto rozważyć zakup lamp rozszerzonych, jeśli planujemy wykorzystywać urządzenie do celów profesjonalnych. Tego typu oświetlenie znajduje zastosowanie w takich sytuacjach jak studio makijażu czy studio tatuażu. Na rynku istnieje wiele praktycznych rozwiązań, które mogą ułatwić i uprzyjemnić codzienną pracę.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾