•   Piątek, 21 czerwca 2024
Lifestyle

Kiedy warto wymienić wyświetlacz w iPhone 6s?

Nawet najbardziej ostrożny użytkownik IPhone 6s może mieć kłopoty z poprawnie działającym wyświetlaczem.

Kiedy warto wymienić wyświetlacz w iPhone 6s?

Wymiana ekranu iPhone'a 6S może być konieczna, jeśli jest on poważnie uszkodzony mechanicznie, zalany, na wyświetlaczu pojawiają się ciemne lub białe plamy, nie ma obrazu lub reakcji na dotyk. Pęknięcia i odpryski nie zawsze uniemożliwiają korzystanie z urządzenia, ale też nie da się w pełni korzystać z telefonu z takimi uszkodzeniami. Czasami wystarczy wyeliminować drobne otarcia, wyeliminować zanieczyszczenia pod szkłem. W niektórych przypadkach wyświetlacz trzeba naprawić kilka dni po zakupie używanego smartfona.

Czasami na ekranie można znaleźć lekko zauważalne czarne pęknięcie, które po naciśnięciu zmieniają kształt i odcień. To powinno już być przesłanką, aby zanieść Iphone do naprawy. Jeśli pęknięte urządzenie było używane przez jakiś czas, stan części wewnętrznych może ulec znacznemu pogorszeniu. Kurz, wilgoć przedostają się przez otwór, metalowe części i styki ulegają utlenieniu. Wtedy konieczny będzie całkowity demontaż telefonu i wymiana szeregu części zamiennych. W każdym przypadku możliwa jest wymiana wyświetlacza w iPhonie 6s na ibroken.pl.

Wymiana wyświetlacza - kiedy jest niezbędna?

Nie tylko widoczne pęknięcia mogą wskazywać na awarię ekranu iPhone'a. Mogą to być ciemne lub białe plamy po naciśnięciu ekranu, brak reakcji na dotykanie różnych jego obszarów itp. W takich przypadkach zaleca się pilną wymianę ekranu, aby urządzenie nie psuło się dalej. Cienkie, precyzyjne mechanizmy są bardzo trudne do naprawy i kosztują dużo pieniędzy. Dlatego, aby nie pogorszyć stanu telefonu, najlepiej wyeliminować potencjalne źródło problemów. Wymiana wyświetlacza iPhone 6s jest konieczna, gdy pojawiły się:

  • Pęknięcia i inne wady na szklanej powierzchni.
  • Plamy i kropki na wyświetlaczu.
  • Słaba czułość ekranu dotykowego.
  • Biała poświata i brak możliwości włączenia wyświetlacza.

Uderzenia mechaniczne są głównym powodem pękania szkła. Urządzenia Apple są serwisowane w wyspecjalizowanych centrach serwisowych, ponieważ naprawy wymagają profesjonalnego sprzętu i pełnej diagnostyki, która pomoże określić przyczynę awarii. Wiele osób uważa, że wymianę modułu ekranu można wykonać samodzielnie. Ale to błąd. Najpewniej niezbędne będą oryginalne części i zestaw specjalnych narzędzi. Oczywiście można je kupić, ale taki zakup będzie kosztował znacznie więcej niż serwisowanie.

Wymiana szkła zwykle odbywa się wraz z wymianą podstawy ekranu, ponieważ Apple łączy obie konstrukcje specjalnym klejem podczas produkcji.

Wymiana wyświetlacza iPhone 6s

Ile trwa wymiana wyświetlacza w iPhone 6s?

Naprawa wyświetlacza iPhone'a 6S to złożona manipulacja, podczas której należy:

  • Zdiagnozować awarię.
  • Zdemontować moduł wyświetlacza.
  • Zainstalować nowy wyświetlacz

Po zmontowaniu konieczne jest wykonanie testów pod kątem przywrócenia funkcjonalności. Mimo to w większości przypadków wymiana dokonywana jest na miejscu.

Jak dbać o wyświetlacz w iPhone?

Większość nowoczesnych smartfonów ma ważną cechę - powłokę oleofobową. Obecnie prawie niemożliwe jest znalezienie urządzenia mobilnego bez tej warstwy ochronnej na ekranie. Apple wprowadził tę technologię od iPhone'a trzeciej generacji.

Powłoka oleofobowa to specjalna ultracienka warstwa na ekranie, która odpycha oleje i zapobiega powstawaniu smug i innych zanieczyszczeń. Warstwa ta jest niewidoczna dla zwykłego oka, ale o jej obecności łatwo można się przekonać – wystarczy upuścić odrobinę wody na powierzchnię, a następnie przechylić smartfon pod lekkim kątem. Dużym plusem powlekanego ekranu jest to, że znacznie łatwiej utrzymać go w czystości. Praktycznie nie pozostawia odcisków palców nawet przy regularnym korzystaniu z iPhone'a. Dzięki warstwie oleofobowej wrażenia dotykowe wydają się przyjemniejsze - palec z łatwością przesuwa się po powierzchni wyświetlacza.

Główną wadą powłoki jest jej kruchość. W przypadku aktywnego korzystania z urządzenia mobilnego warstwa ochronna jest z czasem ścierana. Może prawie całkowicie zniknąć po około sześciu miesiącach lub roku aktywnego użytkowania, a często znika nierównomiernie, najczęściej u dołu ekranu. Aby przywrócić warstwę, musisz wymienić wyświetlacz na nowy lub przykleić specjalną folię warstwą oleofobową. Istnieją również opcje nakładania na powierzchnię różnych lakierów, żeli lub wosku, ale nie są one tak skuteczne.

Tarcie jest głównym wrogiem powłoki ochronnej. Najważniejsze jest, aby zminimalizować wpływ na powłokę w procesie czyszczenia i wycierania wyświetlacza.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾