•   Piątek, 21 czerwca 2024
Lifestyle

Czy warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to obecnie jedyny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Umożliwia osiągnięcie gładkiej skóry przez cały czas, niezależnie od pory dnia czy roku. Najchętniej decydują się na nią osoby, które mają problemy z podrażnieniami po goleniu oraz te, które nie chcą więcej tracić czasu na tę czynność. Dowiedz się, czy warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – czy warto?

Zabiegi depilacji laserowej warto wykonywać, jeśli mamy problemy z nadmiernym owłosieniem lub posiadamy wyjątkowo ciemne włoski, które wyróżniają się na tle jasnej skóry. Mogą być one problemem nie tylko estetycznym, ale również higienicznym - trwałe pozbycie się owłosienia ułatwia pielęgnację ciała. Oprócz tego wśród zalet depilacji laserem wymienia się:

  • trwałość efektów i niewielką ilość czasu, którą trzeba poświęcić na ich uzyskanie,
  • możliwość oszczędzania na akcesoriach i kosmetykach do golenia,
  • zaprzestanie wykonywania nietrwałych zabiegów związanych z usuwaniem włosków,
  • poczucie pewności i komfortu niezależnie od sytuacji.
  •  

Gdzie można wykonać depilację laserową?

Depilacja laserowa to zabieg, który można stosować w obrębie twarzy, brzucha, pach, pośladków, nóg czy miejsc intymnych. Wykonują ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest bezbolesna dzięki specjalnym metodom chłodzenia skóry i zastosowaniu znieczulenia. Jeśli zależy nam na gładkiej skórze na stałe, najlepszym pomysłem jest właśnie depilacja laserem. Lublin to świetne miejsce na wykonanie zabiegu, ponieważ znajduje się tam gabinet Ars Medica, gdzie można usunąć owłosienie przy pomocy nowoczesnego narzędzia, jakim jest laser diodowy LightSheer Duet.

Jak działa lase rLightSheer Duet?

Laser emituje falę świetną, która wychwytywana jest przez zawarty we włoskach barwnik – melaninę. Mieszek włosa oraz jego trzon nagrzewają się i trwale uszkadzają. Dzięki temu metoda jest skuteczna, a owłosienie nie odrasta. Zabiegi trzeba powtarzać, ponieważ włosy rosną w różnym tempie, natomiast na działanie lasera podatne są wyłącznie te, które znajdują się w fazie anagenu. Sesje zabiegowe są szybkie i proste w wykonaniu, a powikłania po nich występują niezwykle rzadko, zatem zdecydowanie warto wybrać taką metodę usuwania niechcianego owłosienia.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾