•   Niedziela, 19 maja 2024
Nowe technologie

Szlifierka mimośrodkowa Festool – jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń

 

Szlifowanie to jeden z najważniejszych procesów końcowych, który ma bardzo duży wpływ na efekt całości pracy. Stąd też warto do jego wykonywania stosować urządzenia, które w optymalny sposób mogą ów efekt wspomóc czy poprawić. Proces ten zajmuje także dosyć dużo czasu, wymaga wielu poprawek, zmiany tarcz w zależności od obrabianego rodzaju powierzchni. Wszystkie te wymagania z powodzeniem spełni szlifierka mimośrodowa marki Festool.

Uniwersalność i szybkość pracy

Szlifowanie jest procesem, który wymaga zarówno od urządzenia, którym jest wykonywany, jak i od jego użytkownika, wielkiej uniwersalności. Opiera się ona w pierwszej kolejności na dostosowaniu do obrabianej powierzchni, która może generować różne potrzeby podczas pracy. Nie można określić, jaka powierzchnia będzie konieczna do zeszlifowania, stąd też uniwersalny model szlifierki powinien być przygotowany na każdą ewentualność.

Szlifierka mimośrodkowa Festool z pewnością wpisuje się w te wymagania. Jako urządzenie posiada przede wszystkim odpowiedniej mocy silnik generujący pracę, który jest zdolny unieść ciężar codziennego użytkowania dzięki zastosowaniu w jej konstrukcji mocnego wału mimośrodowego. Najwyższa jakość otaczającej silnik oraz wał konstrukcji urządzenia jest podparta wiedzą i doświadczeniem 90 lat na rynku marki Festool. Są to najwyższej jakości tworzywa, które z powodzeniem będą się sprawdzać przez bardzo długi okres. Odpowiednio zabudowana jest także część szlifująca wraz z nakładkami, by podnieść tym samym poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania urządzenia oraz zminimalizować wydostanie się spod nakładki szkodliwego pylenia lub odpryskiwanie fragmentów obrabianej powierzchni.

Szlifierka mimośrodkowa Festool – długotrwałość użytkowania

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary oraz wagę (niecałe 2 kg) szlifierka mimośrodkowa marki Festool nie obciąża stawów oraz całych dłoni podczas pracy. Pewny, ergonomiczny uchwyt oraz wspomniana waga kwalifikują też ten model do pracy na wysokościach, gdzie nie ma możliwości jej podparcia i cały czas spoczywa w dłoni użytkownika. Do pracy na wysokościach zaliczyć można także szlifowanie sufitowe. Jak wiadomo, sufity posiadają także krawędzie boczne, lub kątowe, do których niektóre szlifierki nie mają możliwości dotrzeć. Szlifierka mimośrodkowa Festool posiada końcówkę dostosowaną do skutecznej pracy także przy krawędziach oraz kątach, docierając do nich bez konieczności ręcznych poprawek za pomocą papieru ściernego. Sama wymiana nakładek, dzięki upraszczającej je technologii, może zostać przeprowadzona bez schodzenia z drabiny czy rusztowania, co zmniejsza czas potrzebny na wykonanie danego zlecenia.

Szlifierka mimośrodkowa Festool – cztery urządzenia w jednym

Producent szlifierki mimośrodkowej, marka Festool, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu swoich klientów, wyposażyła wspomniany model w dodatkowe funkcje umożliwiające mu pracę w jeszcze szerszym zakresie. Produkt jest przez producenta reklamowany jako cztery urządzenia w jednym. Dzięki temu urządzenie jest pomocne przy takich pracach jak szlifowanie zgrubne, dokładne, ze stopą trójkątną i polerowanie. Wykorzystywanie szlifierki w powyższym zakresie zadań niweluje konieczność posiadania innych urządzeń, które musiałyby być dostosowane do ich wypełniania.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾